• OGROMNY SUKCES UCZNIÓW z TECHNIKUM NR 2

  OGROMNY SUKCES UCZNIÓW z TECHNIKUM NR 2
  10.04.2018

  Ogromny sukces uczniów z Technikum nr 2 kształcących się w zawodzie Technik Budownictwa !!!

  W tym roku szkolnym 2017/2018 w sesji zimowej dla uczniów klasy czwartej Technikum Budownictwa odbył się ostatni egzamin kwalifikacyjny zorganizowany przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Poznaniu. Okazało się iż kwalifikacja B30 „– Sporządzanie kosztorysów oraz przygotowanie dokumentacji przetargowej” nie sprawiła żadnego kłopotu naszym uczniom. Zarówno w części pisemnej jak i praktycznej każdy nie tylko osiągnął minimalny próg zdawalności ale i udowodnił, iż uzyskanie wartości zbliżonych do 100% stało się możliwe. Warto też dodać, iż wszyscy tegoroczni uczniowie klasy 4-tej naszego Technikum Budownictwa z podobnym sukcesem zdobyli wcześniejsze kwalifikacje zawodowe:   B18 – „Wykonywanie robót murarskich i tynkarskich” oraz B33 -  „ Organizacja i kontrolowanie robót budowlanych”.

   

  Gratulujemy i życzymy powodzenia.

 • Informatycy w praktyce
  25.03.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Informatycy w praktyce.

 •      Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Międzyrzeczu dziękują za wsparcie finansowe okazane przez Gospodarczy Bank Spółdzielczy Międzyrzecz. Dzięki tej pomocy możliwy był wyjazd reprezentacji szkoły do Kielc na Mistrzostwa Polski Szkół Budowlanych w halowej piłce nożnej i godne reprezentowanie naszego miasta. Dziękujemy!

 • Jakub Porada radzi!

  Jakub Porada radzi!

        W ramach współpracy CKZiU z Biblioteką Publiczną w Międzyrzeczu, młodzież z klasy IV TL wraz z opiekunami: Panią Ewą Pastok i Panem Tomaszem Wesołowskim, dnia: 27 października 2017 br., wzięli udział w fascynującym spotkaniu z Jakubem Poradą - znanym dziennikarzem TVN24, autorem wielu książek podróżniczych.

  Dwugodzinne spotkanie miało charakter warsztatowy, podczas których dziennikarz podpowiadał, jak ćwiczyć dykcję, jak opanować tremę, zwracał uwagę na mowe ciała, modulację głosu i akcent. Jedną z wielu tez, jakie padły podczas warsztatów, były korzyści z czytania książek. Wszystkie cenne wskazówki zostały przez niego szczegółowo opisane w książce, pt. "Sztukmistrz w Tczewie. Czyli mów, co chcesz"

  charyzmatyczny dziennikarz absorbował swoją osobą wszystkich uczestników, posługując się wyłącznie żywym słowem i przekazując wnioski z własnego życia zawodowego. Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy mogli sobie zrobić z Panem Jakubem zdjęcie oraz uzyskać autograf.

 • Uczniowie klas pierwszych przyjęci do naszej społeczności

  Uczniowie klas pierwszych przyjęci do naszej społeczności

  W środę 4 października odbyły się w naszej szkole otrzęsiny uczniów klas pierwszych, przez wszystkich zwane koceniem.Zostały one przygotowane przez zeszłorocznych zwycięzców procesu kocenia, czyli uczniów klasy 2 TS/TI.

  W tym roku koty musiały wykonać szereg zadań związanych z kocią naturą. Było więc przenoszenie w pazurach (wykonanych z ołówków) różnych przedmiotów na czas, łowienie myszy, bieg z zawiązanymi oczami oraz tradycyjne picie mleka z miseczki. Nie mogło również zabraknąć testu wiedzy o szkole. Na zakończenie pierwszaki pokazały swoje talenty. Sędziowie i widzowie byli zachwyceni!! Zobaczyliśmy (i usłyszeliśmy) śpiew solowy i zespołowy, grę na flecie, pokaz gimnastyki artystycznej i akrobacje z piłką.

  W tym roku najlepsi okazali się uczniowie klasy 1 TI i to oni w kolejnym roku będą przygotowywać otrzęsiny.

   

 • POLA NADZIEI 2017

  POLA NADZIEI 2017

  Kontynuując Ogólnopolską Kampanię Społeczną "Pola Nadziei 2017”, wolontariusze z Technikum nr 2 wraz z opiekunem Panią Agnieszką Strzelecką posadzili w dniu 27.10.2017 r. cebulki żonkili na placu przy budynku szkoły.
  W ten sposób utworzyliśmy kolejne ,,poletko żonkili” symbolizujące nadzieję i wsparcie dla Hospicjum.

 • PILOTAŻOWY PROGRAM DLA KLAS MUNDUROWYCH W TECHNIKUM NR 2 w CKZiU !!

  PILOTAŻOWY PROGRAM DLA KLAS MUNDUROWYCH W TECHNIKUM NR 2 w CKZiU !!
  19.09.2017


  Uczniowie klas mundurowych podczas pierwszych zajęć szkolenia wojskowego.
  Program pilotażowy Ministerstwa Obrony Narodowej dla szkół prowadzących Piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych wspiera naszą placówkę w zakresie spójnego i aktualnie obowiązującego w Siłach Zbrojnych RP szkolenia wojskowego.

 • Narodowe Czytanie

  Narodowe Czytanie

  Uczniowie z CKZiU, Technikum nr 2 włączyli się do VI edycji Narodowego Czytania, które odbyło się 22 września 2017r. w Bibliotece Publicznej w Międzyrzeczu. Uczniowie klasy II TS/TI: Klaudia Kościelak, Mateusz Noga i Dominika Wyruszyńska czytali wraz z p. Ewą Pastok fragmenty dramatu pt. "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. Drugim etapem akcji Narodowego Czytania była Gra Miejska "Wesele w Bibliotece", w której wzięli  udział uczniowie klasy IV TLW/TB: Jakub Adamkiewicz, Wojciech Bokwa, Jacek Kornobis, Gracjan Matczak, Arkadiusz Zienkiewicz wraz z bibliotekarzem p. Tomaszem Wesołowskim. Mieli do wykonanie siedem różnorodnych zadań, które rozmieszczone były w różnych punktach miasta.Zadania powiązane były tematycznie z treścią dramatu "Wesele". Utrwalenie wiadomości z treści dramatu narodowego było niezwykle interesujące i integrujące społeczność szkolną.

 • KIERMASZ KSIĄŻEK

  KIERMASZ KSIĄŻEK
  05.09.2017

  Drodzy uczniowie zapraszamy na kiermasz książek w bibliotece szkolnej.

 • INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

  INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
  04.09.2017

  INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

  W CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W MIĘDZYRZECZU

           O godzinie 900 uroczystym apelem przed szkołą rozpoczęto rok szkolny w Technikum
  nr 1 im. Stanisława Staszica. Oprócz pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców obecny był Pan Marek Kozanecki, naczelnik wydziału kryminalnego policji w Międzyrzeczu, który od tego roku w ramach innowacji pedagogicznej policyjno-prawnej będzie prowadził zajęcia
  z młodzieżą.

          O godzinie 1000 rozpoczęto inaugurację roku szkolnego w Technikum nr 2 im. gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila”, Zasadniczej Szkole Zawodowej i Branżowej Szkole I stopnia. Uroczysty apel rozpoczęła piosenką uczennica klasy III C ZSZ Sara Krzyżanowska. Wśród zaproszonych gości obecni byli:

  – Wicemarszałek Województwa Lubuskiego Pan Stanisław Tomczyszyn

  – Starosta Powiatu Międzyrzeckiego Pan Grzegorz Gabryelski

  – Wicestarosta Powiatu Międzyrzeckiego Pan Rafał Mikuła

  – Członek zarządu Powiatu Międzyrzeckiego Pani Zofia Plewa

  Gościem honorowym był również Pan generał Mirosław Różański, który użyczył szkole kolekcję ryngrafów (4 gabloty) będących dokumentacją 35-letniej pracy pana generała w służbie Rzeczypospolitej Polskiej.

  Wśród zgromadzonych gości była delegacja 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej im. gen. Dowbora Muśnickiego, kapitan rezerwy Dariusz Groll, sierżant sztabowy rezerwy Jacek Klimanek oraz członkowie Rady Rodziców: J. Sitko, J. Kasperczak, M Sobczak.

  Po podpisaniu umowy nastąpiło oficjalne przecięcie wstęgi i otwarcie wystawy. Po przemówieniach zaproszonych gości i dyrektora szkoły oraz odczytaniu listów pani Anny Zalewskiej – Minister Edukacji Narodowej i pani Ewy Rawy – Lubuskiego Kuratora Oświaty, uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.   

 • INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/18

  INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/18

  Stęskniliśmy się za Wami i wreszcie przyszedł czas naszego spotkania.

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego zaplanowaliśmy:

  Technikum nr 1 ul. Libelta - godzina 9.00
  Technikum nr 2, Zasadnicza Szkoła Zawodowa i Branżowa Szkoła I stopnia ul. Marcinkowskiego - godzina 10.00
  Serdecznie zapraszamy:)

 • WIELKIE BRAWA DLA LEKKOATLETÓW !!

  WIELKIE BRAWA DLA LEKKOATLETÓW !!
  26.05.2017

   

  Wielkie brawa dla lekkoatletów!

  Z Finału Wojewódzkiego Lubuskiej Olimpiady Młodzieży, który odbył sie 25 maja w Zielonej Górze, przywieźliśmy "komplet medali" - ZŁOTO wywalczył Patryk Grocholewski w rzucie oszczepem, SREBRO Hubert Kufel w pchnięciu kulą, a BRĄZ Kamil Fornalik w biegu na 1500m. GRATULACJE!

 • KOLEJNE SUKCESY UCZNIÓW Z TECHNIKUM NR 2 I ZSZ !!

  KOLEJNE SUKCESY UCZNIÓW Z TECHNIKUM NR 2 I ZSZ !!
  11.05.2017

  Wyniki Finału konkursu matematycznego SUPERMATEMATYK  w Poznaniu

  Maciej Stępień z kl. III TB/TL zajął 3 miejsce

  Nasi uczniowie z ZSZ zajęli także wysokie lokaty, i tak:

  Kajetan Smugowski z I C – 6 miejsce

  Patryk Dobkiewicz z II A – 9 miejcse

  Szymon Nisiewicz z I C – 14 miejsce

  Gratulujemy :)

 • DRODZY MATURZYŚCI !!

  DRODZY MATURZYŚCI !!
  04.05.2017

  DRODZY MATURZYŚCI !

  Życzymy Wam:

  Dumy z wyniku – mamy nadzieję, że ten uzyskany przez Was pozwoli Wam osiągnąć planowane cele,

  Polotu – jesteśmy pewni, że Wam go nie zabraknie!

  Prostych pytań i jasnych odpowiedzi – aby uzyskany wynik otworzył Wam drzwi do wymarzonego kierunku studiów,

  Siły – by nie zabrakło jej Wam w tym egzaminacyjnym maratonie,

  Skupienia – byście mogli w pełni wykorzystać wiedzę, którą macie w głowach,

  Spokoju – abyście mogli napisać maturę na 100% swoich możliwości, a złe emocje nie pokrzyżowały Wam planów,

  Zmieszczenia się w czasie – by mieć pewność, że zrobiliście wszystko, co w waszej mocy,

  Wytrwałości – w dążeniu do celu oraz realizacji swoich planów i marzeń. 

  Dyrekcjia i Grono Pedagogiczne :)

   

   

 • Pomagamy!!!

  Pomagamy!!!

     W dniach 27-28 kwietnia 2017r. gotowaliśmy i sprzedawaliśmy pyszną zupę gulaszową. Celem naszej akcji jest wsparcie naszego chorego ucznia. Wszystkim darczyńcom zaangażowanym w realizację tej akcji serdecznie dziękujemy a naszemu koledze życzymy siły w walce z chorobą.

 • Drzwi Otwarte w CKZiU Technikum nr 2

  Drzwi Otwarte w CKZiU Technikum nr 2

       W dniach 25 i 26 kwietnia 2017 r. naszą szkołę odwiedzili trzecioklasiści z  gimnazjów z Bledzewa, Przytocznej, Pszczewa, Trzciela, Brójec oraz  Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2 z Międzyrzecza. Uczniowie mieli możliwość poznania pełnej oferty edukacyjnej szkoły, zwiedzenia pracowni zawodowych, zobaczenia zajęć praktycznych monterów zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie i fryzjerów oraz  uczestniczyć w zajęciach przygotowanych przez pracowników Wydziału Informatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego, z którym szkoła współpracuje. W pracowni technika budownictwa gimnazjaliści obserwowali uczniów tworzących projekty architektoniczno- budowlane w programie komputerowym Desing CAD . W pracowni technika informatyka uczniowie zapoznali się ze stanowiskami do montażu komputerów, do tworzenia sieci komputerowych i diagnostyki.  Na warsztatach uczniowie klasy zawodowej wykonywali prace murarskie oraz wykończeniowe: układanie glazury, tapetowanie, tynkowanie.  Dużą ciekawość wzbudziły warsztaty w laboratorium logistyczno- spedycyjnym, na których gimnazjaliści obserwowali pracę uczniów na programach komputerowych stosowanych w nowoczesnych zakładach pracy. Atrakcje dla naszych gości przygotowali też żołnierze 17.Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Międzyrzeczu , którzy zaprezentowali sprzęt wojskowy : KTO Rosomak, motocykl ATV QUAD i broń strzelecką. W tym roku po raz pierwszy zaprezentowali się u nas pracodawcy przyjmujący uczniów klas zawodowych na praktyki – był to zakład Tokarstwo-ślusarstwo Wiesławy Ślusarek.

 • Marsz "Rakoobrona"

  Marsz "Rakoobrona"

      W związku z udziałem młodzieży Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Międzyrzeczu w  ogólnopolskiej kampanii  edukacyjno – informacyjnej „Rakoobrona” ( kampania na temat profilaktyki onkologicznej poruszająca problem trzech chorób nowotworowych: raka płuc, raka szyjki macicy, czerniaka złośliwego) uczniowie wraz z nauczycielami zorganizowali dnia 24.04.2017 roku   marsz ulicami Międzyrzecza, który miał na celu zwrócenie uwagi na czynniki, które bezpośrednio zwiększają ryzyko zachorowalności na raka płuc, szyjki macicy  i czerniaka złośliwego, jak również zachęcenie  do  badań profilaktycznych, które w dużym stopniu zapobiegają zachorowaniom.

           W marszu wzięło udział około 300 a uczniowie  nieśli transparenty i rozdawali ulotki informacyjne dotyczące w/w chorób.

   

   

  Organizator marszu

  Marek Klimaszewski

 • Magiczna Kielnia

  Magiczna Kielnia
  21.04.2017

  "Magiczna kielnia" to konkurs i szansa dla młodych.

  20 kwietnia 2017r. w Zielonej Górze zgłosiło się 9 zespołów z 3 województw: dolnośląskiego, wielkopolskiego i lubuskiego.

  Konkurs przeprowadzony został w formie testu z zakresu teorii budownictwa. Składał się również z zadań praktycznych takich jak: układanie glazury,malowanie z tapetowaniem oraz murowanie.

  Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego zdobyli I miejsce. Główną nagrodą była "magiczna kielnia".

  Oto poszczególni laureaci:

  I miejsce indywidualnie w kategorii malarz - tapeciarz - Mateusz Kaczmarek z klasy II A ZSZ

  II miejsce Cyprian Woźniak z klasy III TB

  Gratulujemy! 

 • Życzenia Wielkanocne

  Życzenia Wielkanocne

  WESOŁEGO ALLELUJA

  Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, 
  wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom 
  składamy najserdeczniejsze życzenia: 
         dużo zdrowia, radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa,
  mnóstwo wiosennego optymizmu oraz samych sukcesów.

  Dyrekcja

 • Nominacja dla Marty Plewy

  Nominacja dla Marty Plewy

  W dniu 8 kwietnia 2017 roku, w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury odbył się  Finał Powiatowy Lubuskiego Festiwalu Piosenki „Pro Arte”.

  Uczennica klasy II TR w Technikum nr 1 – Marta Plewa – zdobyła nominację i została zakwalifikowana do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 11 maja 2017 roku
  w Nowej Soli.

   

Aktualności

Kontakt

 • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Międzyrzeczu
  ul Marcinkowskiego 26
  66-300 Międzyrzecz
  NIP 596-17-49-291
  REGON 361923222
  e-mail: ckziumcz@gmail.com
 • Tel/fax +48 95 742 95 75
  tel. +48 504 225 162

Galeria zdjęć