• ŻYCZENIA WIELKANOCNE

  ŻYCZENIA WIELKANOCNE

  Dzieląc się jajeczkiem przy świątecznym stole
  Zastanówcie się chwilę:
  - Co jest najważniejsze na tym łez padole?
  Życzymy Wam:
  miłości - ale do bliźniego,
  wiary - bezgranicznej,
  serca - otwartego,
  i nastroju... Duchem Świąt pełnego.

  Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
  Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego „Alleluja” wszystkim uczniom i rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły życzy Dyrekcja CKZiU w Międzyrzeczu

 • OFERTA EDUKACYJNA TECHNIKUM NR 2 I BRANŻOWEJ SZKOŁY I-go STOPNIA w CKZiU

  OFERTA EDUKACYJNA TECHNIKUM NR 2 I BRANŻOWEJ SZKOŁY I-go STOPNIA w CKZiU
 • Szanowni Rodzice

  Szanowni Rodzice.
  W związku z tym, że referendum strajkowe w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Międzyrzeczu wykazało poparcie dla przeprowadzenia STRAJKU w wysokości 95,5% głosujących, uprzejmie informujemy, że dnia 08 kwietnia br. w naszych szkołach mieszczących się na ul. Libelta 4 i ul. Marcinkowskiego 26 rozpocznie się STRAJK pracowników szkoły.
  W związku z tak wysokim poparciem prosimy o zabezpieczenie opieki młodzieży w czasie trwania STRAJKU.
  O jego zakończeniu lub przerwaniu zostaną Państwo natychmiast poinformowani.
  Dziękujemy za zrozumienie zaistniałej sytuacji.

  Gabriela Bujanowska Dyrektor CKZiU w Międzyrzeczu

 • PRELEKCJA NA TEMAT UNII EUROPEJSKIEJ I PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

  PRELEKCJA NA TEMAT UNII EUROPEJSKIEJ I PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

  Dnia 25 lutego br. w naszej Szkole odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące UE i Parlamentu Europejskiego zorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie Prointegracyjne Europa.   Prelekcję przeprowadzili studenci Instytutu Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego a nad całością zaś czuwał p. Robert Smoleń-prezes Polskiego Stowarzyszenia Prointegracyjnego Europa.

  Uczniowie klas III i IV, które uczestniczyły w tym spotkaniu, uzyskali najświeższe informacje o stanie spraw UE, poznali korzyści z członkostwa Polski w UE, dowiedzieli się więcej o programie Erasmus, a także pogłębiły swą wiedzę o Parlamencie Europejskim.

 • Nasza szkoła Najlepszą w województwie !!

  Nasza szkoła Najlepszą w województwie !!

  Finał regionalny konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”
  W finale wzięło udział 26 uczniów z 13 szkół województwa lubuskiego. Do ścisłego finału dotarło czterech uczniów, którzy w teście składającym się z 35 pytań nie zrobiło ani jednego błędu. Wśród nich znalazła się Martyna Bremska z kl. 3e (Technikum nr 1) Potrzebne były dwie dogrywki aby wyłonić zwycięzców. Udało się - Martyna zajęła I miejsce! Będzie reprezentować naszą szkołę w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w Warszawie. Gratulujemy i trzymamy kciuki! Anecie Świtale z kl. 1TS (Technikum nr 2), drugiej uczestniczce finału zabrakło 1 punktu, aby znaleźć się w ścisłej czołówce. Mamy nadzieje, że w przyszłym roku pójdzie jej lepiej .Tak naprawdę wszyscy uczestnicy konkursu są zwycięzcami – bo wiedza z Prawa Pracy jest bezcenna!

 • KIERMASZ SZKÓŁ

  KIERMASZ SZKÓŁ

  Dnia 31 stycznia 2019 roku wzięliśmy udział w Kiermaszu Szkół organizowanym przez Zespół Edukacyjny w Skwierzynie. Uczniom ostatnich klas szkoły podstawowej i gimnazjum prezentowało się 18 szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubuskiego– w tym nasza szkoła. Największe zainteresowanie budziły kierunki nauczania: technik informatyk i technik logistyk o profilu wojskowym. Technik informatyk jest kierunkiem , który od lat cieszy się największą popularnością wszkołach, które mają go w ofercie edukacyjnej. 
  Nasi uczniowie przygotowali konkursy dla swoich młodszych kolegów – układanie towarów na palecie, rebusy i puzzle logistyczne. Zainteresowani mogli zobaczyć jak działa drukarka 3 D, obejrzeć projekty domów jednorodzinnych wykonanych przez uczniów technika budownictwa, jak również przyrządy używane w branży budowlanej. Dodatkową atrakcją był monitoring zainstalowany przez naszych informatyków.
  Konkurencja na rynku edukacyjnym jest duża, ale CKZiU w Międzyrzeczu na tyle, co rok, uatrakcyjnia swoją ofertę, że liczymy na wielu uczniów, którzy będą chcieli kontynuować naukę w naszej szkole. 
  SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO NAS!

 • I Turniej Piłki Nożnej Klas Mundurowych

  I Turniej Piłki Nożnej Klas Mundurowych

  I Turniej Piłki Nożnej Klas Mundurowych odbył się 31 stycznia 2019 roku w Hali Widowiskowo-sportowej w Międzyrzeczu. W turnieju brały udział 4 drużyny. Dwie drużyny z CKZiU w Międzyrzeczu tj. Technikum numer 1 (klasa policyjna) i Technikum numer 2 (klasa wojskowa) i dwie drużyny z Zespołu Szkół Technicznych w Skwierzynie ( profil policyjny i wojskowy). Mecze rozgrywane systemem „każdy z każdym” przyniosły następujące rozstrzygnięcia: I miejsce zajęła drużyna z Technikum numer 2, II miejsce dla ZST w Skwierzynie (I drużyna), III miejsce wywalczyli chłopcy z Technikum numer 1 a druga drużyna ze Skwierzyny zajęła IV miejsce. Rozdano również nagrody indywidualne: Najlepszym zawodnikiem został Maciej Kaczmarek z ZST w Skwierzynie, najwięcej goli (7) strzelił Piotr Szymkowiak z Technikum numer 2, najlepszy bramkarz to Bartłomiej Antys również z Technikum numer 2, wyróżnienie za swoją grę otrzymał także Marcin Matuszewski z Technikum numer 1. 
  GRATULUJEMY

 • PION CERTYFIKOWANYCH WOJSKOWYCH KLAS MUNDUROWYCH

  PION CERTYFIKOWANYCH WOJSKOWYCH KLAS MUNDUROWYCH

   

           W dniach 28 i 30 stycznia 2019 roku uczniowie Klas Mundurowych z Technikum nr 2 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Międzyrzeczu, którzy objęci są pilotażowym programem Ministerstwa Obrony Narodowej „Edukacja wojskowa”, uczestniczyli w ostatnich już zajęciach programu. Podczas zajęć przystąpili do sprawdzianu kończącego realizowany program. Sprawdzian obejmował znajomość wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych, które nasi uczniowie zdobywali podczas poszczególnych zajęć realizowanych zgodnie z Podstawą Programową przedmiotu Edukacja Wojskowa. Zajęcia prowadzone były przez instruktorów i na infrastrukturze naszej patronackiej jednostki 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej przy wsparciu instruktorskim  ObronaNarodowa.PL

  Uczniowie naszej szkoły zajęcia z dziedziny wojskowości traktowali zawsze bardzo poważnie i podchodzili do nich w sposób sumienny i obowiązkowy. Znalazło to swoje odzwierciedlenie w wynikach, jakie osiągnęli na sprawdzianie końcowym. Oceny końcowe zarówno z części teoretycznej jak i praktycznej sprawdzianu wypadły bardzo dobrze. Dlatego też  uczniowie pomimo początkowego stresu byli usatysfakcjonowani i zadowoleni ze swoich osiągnięć. Każdemu z nich zależało na tym, aby pokazać się z jak najlepszej strony – prezentując swoją wiedzę i umiejętności praktyczne. Również instruktorzy, którzy prowadzili zajęcia z naszymi uczniami i przygotowywali ich do egzaminów byli bardzo zadowoleni z wyników swoich podopiecznych.

 • ŻYCZENIA NA FERIE

  ŻYCZENIA NA FERIE

  Życzymy wszystkim nauczycielom, pracownikom i uczniom miłych, bezpiecznych ferii zimowych oraz odpoczynku po trudach ciężkiej, kilkumiesięcznej pracy. Niech ten wspaniały czas dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń oraz wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Mamy nadzieję, że wrócicie wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci oraz wypoczęci, z nową energią do pracy w drugim semestrze.
  Dyrekcja
   heart

 • POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE !!

  POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE !!

  P O M A G A M Y !!!

  WOŚP już w najbliższą niedzielę. 
  Pięcioro wolontariuszy z naszej szkoły wyjdzie tego dnia z puszką w miasto. Zachęcamy do przyłączenia się do akcji♥️♥️♥️

 • EGZAMINY ZAWODOWE w Technikum nr 2

  EGZAMINY ZAWODOWE w Technikum nr 2

  PRZYPOMINAMY !!

  TERMINY EGZAMINÓW ZAWODOWYCH W SESJI STYCZEŃ - LUTY 2019

  UWAGA! Na egzamin należy zgłosić się minimum pół godziny wcześniej z dowodem osobistym, czarnym długopisem, prostym kalkulatorem i linijką.

  Przed egzaminem i po egzaminie zajęcia wg planu ;)

  09.01.2019 r. - EGZAMIN PRAKTYCZNY

  godz. 9.00 - kwalifikacje: A.31 (technik logistyk)

  godz. 13.00 - kwalifikacja A.29 (technik spedytor)

  godz. 13.00 - kwalifikacja A.32 (technik logistyk)

  godz. 16.00 - kwalifikacja A.30 (technik logistyk)

  10.01.2019 r. - EGZAMIN PISEMNY

  godz. 10.00 kwalifikacje: B.18 (technik budownictwa), E.12 (technik informatyk), T.6 (kucharz)

  godz. 12.00 kwalifikacje : E.14 (technik informatyk), A.29 (technik spedytor)

  godz. 14.00 kwalifikacje: B.30 (technik budownictwa), A.32 (technik logistyk)

  11.01.2019 r. - EGZAMIN PRAKTYCZNY:

  godz. 9.00 - kwalifikacja B.18 ( technik budownictwa)

  godz. 15.00 - kwalifikacja B.18 (technik budownictwa)

  15.01.2019 r. - EGZAMIN PRAKTYCZNY

  godz. 12.00 - kwalifikacja E.14 (technik informatyk)

  17.01.2019 r. - EGZAMIN PRAKTYCZNY

  godz. 9.00 - kwalifikacja E.14 (technik budownictwa)

  Życzymy trafnych odpowiedzi i satysfakcjonujących wyników. POWODZENIA heart

 • SZLACHETNA PACZKA PRZYGOTOWANA, JESTEŚMY GOTOWI NA WEEKEND CUDÓW ♥️

  SZLACHETNA PACZKA PRZYGOTOWANA, JESTEŚMY GOTOWI NA WEEKEND CUDÓW ♥️

  Pomagamy - Uczniowie z Technikum nr 2, BSI-st i ZSZ z CKZiU darczyńcami w tegorocznej Szlachetnej Paczce♥️ Szlachetna Paczka przygotowana, jesteśmy gotowi na Weekend Cudów.

 • Uczniowie Klas Mundurowych - szkolenie strzelecko-taktyczne !!!

  Uczniowie Klas Mundurowych - szkolenie strzelecko-taktyczne !!!

  Kilkugodzinne rozgrzanie organizmu i świeże powietrze dla szarych komórek, taki zastrzyk otrzymali uczniowie Technikum nr 2 z CKZiU w Międzyrzeczu podczas cyklicznego szkolenia wojskowego, jakie przechodzą w klasach mundurowych. Żołnierze 1 batalionu piechoty zmotoryzowanej Ziemi Rzeszowskiej, 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej prowadzący punkty nauczania nie szczędzili sił i energii, aby uczniowie mogli przyjąć dawkę wiedzy podstawowej.

  Dzisiejsze szkolenie strzelecko - taktyczne było doskonaleniem wiedzy i umiejętności nabytych podczas wcześniejszych wojskowych dni szkoleniowych. Za tydzień kontynuacja, jednak tym razem w konfiguracji taktyczno - strzeleckiej.

  Brawo ONI !!!

 • SZKOLNA WYCIECZKA UCZNIÓW TECHNIKUM NR 2 I ZSZ DO BERLINA

  SZKOLNA WYCIECZKA UCZNIÓW TECHNIKUM NR 2 I ZSZ DO BERLINA

  MIKOŁAJKI !! - Szkolna wycieczka uczniów z Technikum nr 2 i Zasadniczej Szkoły Zawodowej do Berlina. Zwiedziliśmy: Olympiastadion, Berliner Mauer, Siegessäule, Deutsches Technikmuseum Berlin, Brandenburger Tor, Alexanderplatz. Było SUPER :)

 • I miejsce w konkursie zawodoznawczym “COOKING SHOW”

  I miejsce w konkursie zawodoznawczym “COOKING SHOW”

  I miejsce w konkursie zawodoznawczym “COOKING SHOW”

  Dnia 06.12.2012 r. w internacie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego odbył się finał  konkursu zawodoznawczego  „ Cooking Show”. Konkurs organizowany był przez Powiat Międzyrzecki i przeznaczony dla uczniów Technikum nr 1, Technikum nr 2, Szkoły Branżowej I Stopnia, Zasadniczej Szkoły Zawodowej (  CKZ i U w Międzyrzeczu) , Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej w Międzyrzeczu i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Trzcielu.

  Etapy szkolne wyłoniły 3 zespoły, które wzięły udział w finale. Każda grupa miała za zadanie świątecznie przyozdobić zestaw pierników różnego kształtu i wielkości. Czas wykonania prac wynosił 1,5 godziny. Oceny dokonało jury, w którego skład wchodzili przedstawicie starostwa i pracodawców z branży gastronomicznej.

  Wygrała drużyna z naszej szkoły w składzie  w składzie: Magdalena Gandurska - kl.2eT,   Magdalena Gomuła -   kl. 2A BSIst,   Natalia Nadolna-  kl. 4eT i Kacper Semanicki z kl. 2A BSIst.

  Nagrodą dla zwycięskiego zespołu była kwota 2000 zł, sfinansowana w ramach projektu „ Modernizacja kształcenia zawodowego w powiecie międzyrzeckim” realizowanego w ramach RPO Lubuskie 2020.

  GRATULACJE !!!

 • V DZIEŃ LOGISTYKA I SPEDYTORA

  V DZIEŃ LOGISTYKA I SPEDYTORA

  V DZIEŃ LOGISTYKA I SPEDYTORA

  „Transport HIT” pod taką nazwą dnia 23 listopada 2018 r. w Technikum nr 2 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Międzyrzeczu odbyła się piąta już edycja Dnia Logistyka i Spedytora. Otwarcia uroczystości dokonała Pani dyrektor mgr inż. Gabriela Bujanowska. W ramach spotkania uczniowie kształcący się w zawodach Technik Logistyk 
  i Technik Spedytor mieli możliwość wysłuchania wykładów wygłoszonych przez specjalistów z branży TSL. W tegorocznej edycji mieliśmy zaszczyt gościć Pana Roberta Krzycha właściciela Kancelarii Radcy Prawnego specjalizującej się w obsłudze prawnej przedsiębiorstw transportowych oraz Pana Ireneusza Walasa dyrektora ds. logistyki w Firmie Maszoński Logistyc, specjalistów którzy swoim doświadczeniem przybliżyli nam problematykę z dziedziny transportu w logistyce i spedycji. Przyszli logistycy i spedytorzy z dużym zainteresowaniem wysłuchali wykładów przedstawionych przez naszych gości. 
  W drugiej części Dnia Logistyka i Spedytora uczniowie przez ponad trzy godziny rywalizowali ze sobą w różnych konkursach z dziedziny logistyki i spedycji. Przedstawiciele poszczególnych klas startowali między innymi w: teście z wiedzy teoretycznej z zakresu logistyki i spedycji, zmagali się z quizach, konkursach i grach. Duże emocje wśród młodzieży wzbudził konkurs kalambury logistyczne i gra pn. Wyścig z czasem, w których uczniowie musieli w jak najkrótszym czasie dojechać do magazynu, załadować i dostarczyć ładunek. Nagrodą główną dla zwycięskiej klasy było otrzymanie oceny bardzo dobrej z wybranego przedmiotu zawodowego oraz tablica korkowa do klasy. Domyślić się można, że rywalizacja była bardzo duża. 
  Zwycięzcą V edycja Dnia Logistyka i Spedytora została klasa II TLw/TS – Gratulujemy!

  23 listopad 2018 roku to już historia, ale mamy nadzieję, że historia, która pozostanie na długo 
  w pamięci uczniów Technikum nr 2 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego 
  w Międzyrzeczu.  Egzaminy zawodowe, praca… to wszystko przed nimi, na pewno nie raz skorzystają z wiedzy 
  i doświadczeń, które nabyli w tak krótkim, lecz intensywnym dniu.

  Jak najlepszych wyników wykorzystania wiedzy życzą organizatorzy Dnia Logistyka 
  i Spedytora: Irena Klepczarek, Grażyna Bylińska, Beata Przybysz, Agnieszka Strzelecka, Joanna Mencwelt, Ilona Ciemcioch, Izabela Krajniak

 • Klasy Mundurowe w Technikum nr 2 w CKZiU

  Klasy Mundurowe w Technikum nr 2 w CKZiU

  Klasy Mundurowe !!
  Dnia 21 listopada młodzież klas mundurowych z Technikum nr 2 w CKZiU w Międzyrzeczu szkolila się podczas zajęć praktycznych na obiektach Jednostki Wojskowej.. Zrealizowano tematykę z musztry, taktyki oraz pierwszej pomocy. Dzięki zaangażowaniu żołnierzy instruktorów 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej zajęcia były wymagające i efektywne.

 • Obchody 100-lecia Odzyskania przez Polską Niepodległości

  Obchody 100-lecia Odzyskania przez Polską Niepodległości

  11.11.2018 r. Obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości - Uczniowie Klas Mundurowych brali udział w Inscenizacji Batalistyczno-Historycznej - Powstanie Wielkopolskie

 • ŚWIATOWY DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

  ŚWIATOWY DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

  Dnia 16 listopada 2018 r. w ramach obchodu Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości uczniowie Branżowej Szkoły I-go stopnia z klas II b i III a udali się do Powiatowego Urzędu Pracy. W tym dniu w Urzędzie odbywał się Dzień Informacyjny dla osób zainteresowanych rozpoczęciem działalności gospodarczej. Zorganizowane zostały stoiska Instytucji, do których powinien się udać przedsiębiorca rejestrujący własną firmę. Urzędowali i odpowiadali na wszystkie pytania pracownicy Instytucji takich, jak:
  • Urząd Miejski
  • Zakład Ubezpieczeń Społecznych
  • Urząd Skarbowy
  • Powiatowy Urząd Pracy
  Największym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Urzędu Skarbowego, gdzie uczniowie klasy wielozawodowej mogli dowiedzieć się, jakie stawki podatku dochodowego dla przedsiębiorców obowiązują w Międzyrzeczu. Każdy pełnoletni uczeń mógł zarejestrować się do platformy mobilnej ZUS, gdzie miał możliwość symulacji prognozowanej emerytury na podstawie wpłacanych składek. Dodatkowo uczniowie mogli dowiedzieć się o możliwościach dofinansowania działalności firmy w ramach funduszy unijnych i funduszy PUP.
  Pomysł na organizację takiego Dnia Informacyjnego był bardzo trafionym. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również weźmiemy udział w tym programie.
  Doradca zawodowy
  Urszula Tkaczyk

 • Targi Edukacyjne –„Festiwal Zawodów”

  Targi Edukacyjne –„Festiwal Zawodów”

  Targi Edukacyjne –„Festiwal Zawodów”

   

  Dnia 15 listopada 2018 r. odbyły się Targi edukacyjne w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Międzyrzeczu. Gimnazjalistom i uczniom klas ósmych szkół podstawowych z Międzyrzecza i okolic prezentowały się 4 międzyrzeckie szkoły zawodowe - w tym nasza.
  W tym roku uczniowie promujący kierunki nauczania – technika logistyka, technik spedytor, technika budownictwa, montera suchej zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, technik informatyk oraz profile wojskowe przygotowali dla swoich młodszych kolegów konkursy, gry i zabawy tematyczne. Dla zwycięzców, nagrodami były gadżety z logo szkoły. Dużym zainteresowaniem wśród gimnazjalistów cieszył sie konkurs zawodoznawczy, gdzie należało dopasować narzędzie do zawodu nauczanego w naszej szkole. Prawie każdy mylił czerpak murarski z patelnią! Podobały się także gry komputerowe i rebusy logistyczne. Dużą frajdę, dla odwiedzających, sprawiało też najbardziej optymalne ułożenie pudełek różnych rozmiarów na palecie.

  Największą promocją naszej szkoły byli sami uczniowie, którzy elokwentnie i  z pasją opowiadali o szkole i nauczanych w niej zawodach , wykazując się przy tym dużą wiedzą zawodową.

  Festiwal zawodów był pierwszą dużą imprezą przedstawiającą kierunki nauczane w CKZiU. Działania promocyjne prowadzone są na bieżąco i sądzimy, że ich efektem będzie wielu przyszłorocznych pierwszoklasistów , którzy dokonają świadomego wyboru naszej szkoły i będą z niego zadowoleni.   

                                                                                                          Doradca zawodowy

                                                                                                            Urszula Tkaczyk

Aktualności

Kontakt

 • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Międzyrzeczu
  ul Marcinkowskiego 26
  66-300 Międzyrzecz
  NIP 596-17-49-291
  REGON 361923222
  e-mail: ckziumcz@gmail.com
 • Tel/fax +48 95 742 95 75
  tel. +48 504 225 162

Galeria zdjęć